loading

Ние сме повеќе од 20 години професионална фабрика за производство на сите видови индустриски пластични гајби.

Вентилирани пластични гајби за ракчиња 1
Вентилирани пластични гајби за ракчиња 2
Вентилирани пластични гајби за ракчиња 3
Вентилирани пластични гајби за ракчиња 4
Вентилирани пластични гајби за ракчиња 5
Вентилирани пластични гајби за ракчиња 6
Вентилирани пластични гајби за ракчиња 1
Вентилирани пластични гајби за ракчиња 2
Вентилирани пластични гајби за ракчиња 3
Вентилирани пластични гајби за ракчиња 4
Вентилирани пластични гајби за ракчиња 5
Вентилирани пластични гајби за ракчиња 6

Вентилирани пластични гајби за ракчиња

Модел на производ

618415

Надворешни димензии

618X415X180 Мм
24.33X16.34X7.09 во

Внатрешни димензии

610X400X170 Мм
24.02X15.75X6.69 во

Преклопена висина

Мм
0 во

Тежина на статичко оптоварување

T

Тежина на динамичко оптоварување

T

Тежина

1.6 . KgName
3.53 Кбс

Том

41 литри
10.83 Нас галон
5.0
design customization
Ве молиме пополнете го формуларот подолу за да побарате понуда или да побарате повеќе информации за нас. Ве молиме да бидете колку што е можно подетално во вашата порака, и ние ќе се вратам на вас што е можно поскоро со одговор. Ние сме подготвени да почнеме да работиме на вашиот нов проект, контактирајте со нас сега за да започнете.

  Упс ...!

  Нема податоци за производот.

  Одете на почетната страница

  Опис:

  Овие вентилирани пластични гајби за ракчиња се направени со висококвалитетен материјал и најнови техники за да се обезбеди нивна поголема издржливост и врвен квалитет. Имајќи ја предвид расипливата природа на плодовите & зеленчук, гајбите имаат многу добра вентилација и мазна внатрешност, има погодни за домати, јаболка, портокали, грозје, манго итн.

  ventilated plastic crates detail

   

  Детали за продукт

  Име на производи Вентилирани пластични гајби
  материјал храна одделение HDPE
  Големина 618*415*180Мм
  Тежина 1.6кг
  Боја бела, сина, црвена
  прилагодено лого прифатени
  Предности Пластични гајби
  Количина за 20GP/40HQ 585 парчиња / 1620 парчиња

  Примена на растителни пластични гајби

  ventilated plastic crates

  ventilated plastic crates application

  vegetable crates applicationvegetable crates applicationvegetable crates application

   

  Растителни пластични гајби се достапни во повеќе големини и стилови за берење, преработка и испорака на мали плодови и зеленчук како јагоди или аспарагус.

  Пакување&Испорака

  foldable crates for groceries delivery

  Објекти и користите

  • Произведено од материјали во согласност со FDA
  • Издржува изложеност на сончева светлина и процеси на ладење; отпорен на удар и влага; нема да се распарчи, скапува или апсорбира мириси
  • Ентериери што лесно се чистат
  • Ставете се кога е натоварено, вгнездувајте се кога е празно за ефикасност на просторот
  • Вентилирани дизајни за брзо ладење, контрола на температурата и одводнување
  • Употреба со температури од -20˚ до 120˚ Ф
  • Достапни се опции за приспособување и идентификација
  • Поддржано со едногодишна ограничена гаранција
  • 100% HDPE што може да се рециклира
  Барате пластични производи? партнер со најдобрите.
  E-MAIL US
  seller009@joinplastic.com
  SUPPORT 24/7
  +86 131 4596 4435
  6 (2)
  Ема Џанг
  нема податок
  Поврзани производи
  нема податок
  Специјализирани за сите видови пластични кутии, кукли, палети, сандаци за палети, кутии за спуштање, делови за пластика за инјектирање и исто така може да се прилагодат за вашите барања.
  Контакт
  Додадете: бр.85 патот Хенгтанг, град Хуакиао, Куншан, Џиангсу.


  Лице за контакт: Суна Су
  Тел: +86 13405661729
  WhatsApp: +86 13405661729
  Авторски права © 2023 Придружи се - lifisher.com | Тајп
  разговор преку Интернет
  Leave your inquiry, we will provide you with quality products and services!
  detect